3 tipy jak se připravit na Skype lekci

Vyzkoušet 1. hodinu zdarma
Napsal/a Jana Kochová, dne 6.09.2018

Studium jazyků online přes internet má své nesporné výhody a představuje budoucnost ve vzdělávání. Dříve platilo, že pokud jste se chtěli opravdu dobře naučit cizí jazyk, rozhodovali jste se mezi možností chodit do jazykové školy nebo vycestovat na delší dobu do zahraničí. Internet a moderní technologie studium cizích jazyků však velmi usnadnily – vše, co potřebujete, je jen počítač s připojením k internetu, mikrofon, sluchátka a program Skype.

Velkou výhodou těchto lekcí je jejich cena, která je mnohem nižší, než klasický kurz na jazykové škole a zároveň jsou hodiny přístupnější pro větší okruh lidí, protože výuka probíhá z pohodlí domova. V tomto článku vám přinášíme 3 tipy, jak se na jazykovou lekci přes Skype co nejlépe připravit a jak pojmout studium, aby bylo efektivní a zábavné.

TIP 1: Naučte se slovíčka a základní fráze

K přípravě na první lekci každý přistupuje rozdílně. Někdo si myslí, že si musí nastudovat první kapitolu učebnice (výukové materiály, pracovní listy), aby ho nic nepřekvapilo, případně aby se před lektorem neztrapnil. Další si materiály jen prohlédne a očekává instrukce od lektora v průběhu hodiny. Ve skutečnosti je nejlepší zlatý střed, a sice když si osvojíte základní fráze, mezi které patří pozdrav a pár informací o sobě. Můžete se naučit věty odkud jste, kolik je vám let, kde pracujete a dále např. nějaké základní informace o svojí rodině. Pro konverzaci se vám také budou hodit zdvořilostní fráze typu „rád/a Vás poznávám“, omluvné fráze a poděkování. Pro úplný začátek to opravdu stačí, ostatní s vámi už probere lektor. Nejdůležitější je, abyste se při lekci cítili pohodlně a uvolněně!

Young woman wearing headphones and studying

TIP 2: Nevzdávejte to

Pokud si chcete přes Skype lekce osvěžit jazyk, který jste sice již dříve uměli, ale v poslední době jste ho moc nepoužívali, počítejte s tím, že první lekce bude zřejmě náročná. Mohla by vám dělat problém i základní komunikace, s níž jste dříve problémy neměli a díky tomu nemusíte mít ze své úplně první lekce úplně nejlepší pocit. Po lekci se můžete cítit unavení a možná budete mít chuť celé studium hodit za hlavu. Nenechte se rozhodit tím, kolik jste toho zapomněli a soustřeďte se na to, jak si jazyk oživit. Seznamte se s radami z článku 5 tipů pro výuku po Skypu a zkuste využít alespoň nějakou z nich při hodině. Snažte se při lekcích koncentrovat a již brzy poznáte, že se Vaše jazykové schopnosti zlepšují. Začnete znovu rozumět a problémy vám nebude činit ani vyjadřování. Chce to jen čas a cvik.

TIP 3: Nebojte se

Někteří lidé se jazykových lekcí po Skypu bojí kvůli domněnce, že úplně neporozumí co po nich lektor chce a myslí si, že na klasickém kurzu se jim tohle stát nemůže. První seznámení s jazykem neprobíhá jako zkoušení u tabule, kdy se vás učitel ptá a vy už musíte umět odpovědět. Lektor tu není od toho, aby z vás informace tahal, snaží se vám pomoci a v případě, že si nevíte rady, nebojte se ho zeptat. Chybu může udělat každý, důležité je nedělat si z ní těžkou hlavu, ale poučit se z ní. Úroveň Vašich jazykových znalostí si můžete ověřit v rozřazovacím testu, který může být vodítkem, na kterou oblast je potřeba se při výuce zaměřit. Nebojte se svým lektorem domluvit na tom, co přesně vám dělá problémy a jaké znalosti si chcete z výuky odnést. Pro někoho může být důležité naučit se mluvit o své práci, další chce zase perfektně ovládat gramatiku.

Věříme, že tyto 3 tipy pro vás byly užitečné a že příprava na Skype lekci bude pro vás nyní o něco snazší. Jak se vám bude dařit při samotné lekci si můžete ověřit při 1. hodině výuky zcela zdarma!

chevron-down