Jak naložit s výkladovými slovníky

Vyzkoušet 1. hodinu zdarma
Napsal/a Jana Kochová, dne 6.09.2018

Čím více se v jazyce zdokonalujete, tím více rozumíte komplexnímu cizojazyčnému textu. K pomůckám zejména pokročilejšího studenta či studentky cizího jazyka patří zejména výkladový slovník, který vysvětluje slova stejným jazykem, jako jsou uvedená hesla. Kvalitní výkladový slovník by tak měl být pro studenta angličtiny, němčiny, španělštiny či francouzštiny základem. Na trhu je výkladových slovníků anglického jazyka několik, které nalezneme pod označením LEARNER’S nebo ADVANCED LEARNER’S. Do TOP 5 bezesporu patří:

Ve většině případů se setkáme s jejich online verzí také na internetu. A máme pro Vás dobrou zprávu. Ve výše zmíněných případech je jejich plná verze či alespoň částečná podoba dostupná zdarma.

Jak naložit s výkladovými slovníky

Jak naložit s výkladovými slovníky

Ale to není všechno! Výkladové slovníky patří mezi věci, kde se může každý nadšenec do cizího jazyka vyřádit. Význam slova a jejich použití v praxi je, ve zkratce, to nejjednodušší, co může online výkladový slovník nabídnout. Při studiu cizího jazyka lze načerpat inspiraci a rozšířit slovní zásobu u blogů. Konkrétně v blogu Cambridge Advanced Learner’s Dictionary můžete najít pravidelné příspěvky, ve kterých autoři využívají tematických okruhů. Můžete si tak v jediném příspěvku kompletně projít širokou slovní zásobu. Ta je navíc v kontextu, a tak snáze zapamatovatelná.

Macmillan English Dictionary for Advanced Learners zase nabízí BuzzWord, tedy slovo, které je v danou chvíli aktuální ve světovém dění, začalo se používat v rozšířeném významu či je obecně v módě. Pokud si nenecháte v jazyce ujít žádný nový trend a rádi sledujete aktuality, objevíte nevyčerpatelný zdroj inspirace. A ano, teď již můžeme výkladové slovníky cizích jazyků online plně vychválit.

Jaký slovník máte doma vy?

chevron-down