8 Vánočních dárků, které stojí za to

Vyzkoušet 1. hodinu zdarma
Napsal/a Jana Kochová, dne 20.12.2019

Vánoce jsou tady cobydup, ale vy jste s výběrem vánočních dárků na štíru? Rádi byste si na nich dali záležet a navíc obdarovali vašeho blízkého, který se učí anglicky? Takže by to chtělo něco anglicky laděného, praktického a nejlépe i zábavného navrch? V tom případě jste na správné adrese! Vybrala jsem pro vás 8 skvělých nápadů na dárky a je úplně jedno, jestli máte zrovna hlouběji do kapsy anebo se chcete přeci jen trochu rozšoupnout. S těmihle dárky neuděláte chybu nejen o Vánocích!

1. Zjednodušené knížky od cca 140 Kč

To jsou naprosto skvěle napsaná díla, mezi kterými si může každý čtenář libovolně zvolit podle úrovně svých jazykových dovedností. Na každé z nich najdete, pro kterou úroveň studenta je vhodná a škála knih, ze kterých můžete vybírat, je obrovská. Taky popřemýšlejte, jaký žánr by vašemu blízkému udělal radost: komedie, detektivka nebo snad thriller? A vězte, že potěšíte úplně nejvíc, pokud zvolíte knížku i s audionahrávkami. 


2. Knížky od vydavatelství Usborne publishing od 150 Kč

Vydávají téměř každý typ dětské knihy pro každou věkovou skupinu, a to od těch úplně nejmenších. Jsou naprosto kouzelné, tvořivé a zaujmou všechny děti. Jejich výběr je hodně široký, od „Fairy Tales and Classic Stories“ až po „Creative Writing Activity Books“ pro šikovnější angličtináře a zaujmou hned na první pohled, protože je z nich jasně patrné, že jsou provedeny s láskou k dětem a nejmladším čtenářům.


3. Placený přístup do Cinemalingua od 49Kč za týden

Tenhle dárek je ideální pro ty, co raději příběhy sledují, než čtou. V rámci Cinemalingua pomocí sledování videoklipů z filmů a následně hravých cvičení procvičujete porozumění reálné angličtině. Takže pokud víte, že váš známý se ztrácí při poslechu rodilého mluvčího, tohle je perfektní dárek právě pro něj.


4. Předplatné NETFLIXU od 200 Kč za měsíc

NETFLIX je streamovací služba pro sledování seriálů, filmů a dokumentů v angličtině. Pokud zvolíte tenhle dárek, doporučte svému kamarádovi nezapínat si české titulky, ale zkoušet to s anglickými, obrnit se trpělivostí a nesnažit se rozumět hned úplně všemu. 😉 


5. Plné předplatné aplikace Quizlet za 500 Kč na rok

Quizlet je jedna z mnoha vzdělávacích platforem, které umožňují vkládat slovíčka, prohlížet je jako flashcards (kartičky) a následně si slovíčka procvičovat formou her, testů apod. Pokud někomu věnujete plné předplatné, získá tím plný přístup k balíčkům se slovníčky, může si přidávat vlastní obrázky ke slovíčkům, nahrávat vlastní audio, používat vše offline atd..


6. Deskové i karetní hry v angličtině pro celou rodinu od 329Kč 

Stejně jako u zjednodušených knížek, i pro deskové hry klidně opět zamiřte na Penguin Readers (samožřejmě i jinam), kde jich najdete nespočet, roztříděných podle toho, co mají procvičovat (gramatiku, mluvení atd.) A určitě se nezapomeňte podívat pro jaký věk, jsou hry určené. Naprostou peckou jsou podle mého „outdoor games“, kde hrací pole je velké jako obrovská plachta, kterou můžete vzít kamkoli. Takže už žádné vysedávání za stolem, ale „hybaj“ s angličtinou ven! :-


7. Předplatné cizojazyčného časopisuod 589 Kč za roční předplatné

Pokud chcete potěšit spíše nějakého fandu do časopisů, z těhle stránek vám budou oči přecházet.  Najdete zde totiž zahraniční časopisy ze všech možných koutů světa a rozhodně s nimi uděláte radost všem věkovým kategoriím i zájmovým skupinám.


8. Dárkový poukaz na jazykový kurz s některým z našich skvělých lektorek a lektorů

To je nejlepší dárek, který podle mě bude mít ten největší smysl. A víte proč zrovna v Langonu? Protože je výuka intenzivní, individuální, kdykoli a kdekoli a naučí vás nejen anglicky, ale taky německy, francouzsky, španělsky i italsky. A hlavně si v daném jazyce konečně pokecáte!;-)

langon darkovy poukaz

A že zrovna nejste při penězích? Co takhle dárky, které nestojí ani kačku? :-):

1.Věnujte kamarádovi poukaz na pokec v angličtině

Jestli angličtinu sami ovládáte a víte, že vašemu kamarádovi chybí praxe v mluvení, věnujte mu svůj čas a dejte si anglický „chat“ třeba u kávy. Uvidíte, že mile překvapíte!


2. Podělte se s přáteli o NETFLIX 

Už NETFLIX dávno sami máte a předplácet ho nikomu nechcete? Víte, že se o něj můžete podělit s dalšími? V rámci členství „Standard“ společně s jedním člověkem anebo v rámci „Premium“ s dalšími třemi. Tak se podělte :-).


3.Darujte známému audioknížku zdarma

Posloucháte anglické knížky s pomocí aplikace Audible? Darujte kamarádovi audioknížku zdarma.


4.Řekněte blízkým o našich ukázkových lekcích zdarma 

Pokud to vašeho blízkého nakopne k učení se cizího jazyka, tak je to vlastně ten nejlepší dárek ze všech, co myslíte? 🙂

Tak pohodové vybírání a hlavně Merry Christmas, y’all! 🙂


Autorka článku: Vendy Ploticová (lektorka angličtiny v Langonu)

chevron-down