Co si o výuce přes Skype myslí naše lektorka angličtiny Kamila Koutná?

Vyzkoušet 1. hodinu zdarma
Napsal/a Jana Kochová, dne 6.09.2018
Kategorie: , Štítky: 

K myšlence výuky angličtiny přes Skype jsem se dostala v momentě, kdy jsem potřebovala uživit svou rodinu a zároveň být doma s malým synem. Přestože Skype používám již několik let, jako jediný nástroj přes který mohu zdarma a bez potíží komunikovat se svojí rodinou a přáteli po celém světě o čemkoli, bylo pro mne ze začátku téměř nepředstavitelné navázat se novými studenty profesní kontakt přes studenou obrazovku Skypu a vzdělávat je zábavným způsobem s lehkostí rozhovoru z očí do očí na jaký jsem byla zvyklá při osobním kontaktu.

Nicméně protože z vlastní zkušenosti vím, že většina nepříjemných pocitů tohoto typu pochází především z našich obav z něčeho nového, neznámého a z našeho strachu ze selhání, rozhodla jsem se tomuto strachu postavit a výuku přes Skype vyzkoušet.

Po několika měsících vyučování přes Skype se Vám musím pochlubit s výhodami a kvalitou této výuky 🙂

Jak všichni víme, klient i lektor sedí doma ve svém pohodlí a je tak více uvolněn – může pít své oblíbené pití ze svého oblíbeného hrnku a sedět ve svém pohodlném křesle a konverzovat – jak o moc blíž se chceme dostat realitě a lidské přirozenosti situace, kterou se má člověk naučit aplikovat v reálu :-)?

Další výhodou je fakt, že klient sedí v úplně jiném prostředí, než lektor, tento fakt lze krásně aplikovat v různých konverzacích na reálné téma a zkušenost, kdy je příležitost pro vzájemné dotazování a reakce nejen na samotného studenta, ale i na jeho okolí, jak na to statické tak to v pohybu 🙂

Ráda si v hodinách sedám na různá zajímavá místa v našem domě a inspiruji tím klienty k dotazování. Už se těším na léto, až budu moci učit z naší zahrady! Už jste někdy vyzkoušeli dát si hodinu angličtiny nebo španělštiny, když sedíte v kavárně? Simulace reálného rozhovoru v cizím jazyce je pro mne stěžejní účinná aktivita v rámci lekce. Možností k propojení zážitku s výukou je tak nekonečná!

Čímž se dostávám k další výhodě. Jsem velký milovník přírody, nabíjí mě, neumím žít ve městě, kde se to hemží uspěchanou energií, a díky Skypu mohu bydlet, kde chci. Stálý přístup k elektrickému zdroji a rychlému internetu jsou jediná pracovní omezení, která limitují počet a charakter místa, kde chci žít. Ostatní kritéria jsou na mě, není to úžasné?
Svou chválu na lekce přes Skype zakončím tím, co trápí v dnešní době nejvíce lidí. Šetření peněz a času za vyšší kvalitu! Nejen že neplatíte za cestování, šetříte čas necestováním, ale také výukové materiály jsou zdarma a jejich nápaditost a zaměření jsou nekonečná. Lekce si můžete zdarma nahrát a znovu a znovu procházet vše, co jste s lektorem probrali. A zrovna tak lektor může s Vaším souhlasem archivovat všechny Vaše hodiny! Navíc se jedná o individuální výuku, která je Vám maximálně přizpůsobena, je velmi intenzivní a vyžaduje Vaši koncentraci a spolupráci. Navíc své studenty nenechávám mimo lekce v klidu, vyžaduji plnění interaktivních úkolů dle potřeb klienta. Kdo Vám nabídne tak luxusní individuální výuku za snížení Vaší časové a finanční investice?

Vítejte v Langonu! Jano, děkuji za možnost pro Vás pracovat a za všechnu tu administrativu, kterou za nás lektory vyřizujete! Nemusím si shánět klienty, organizovat s nimi objednávku a proplacení kurzu, hlídat si konce kurzů a jednat s nespokojenými zákazníky! Starám se jen o své hodiny, jejich kvalitu a zpracování a i to nám lektorům šetří čas a energii! Neznám lepší tým!


Chcete si přečíst další názory našich lektorů na Skype výuku? Přečtěte si je zde.

chevron-down