Pavla Sýkorová

Dobrý den, jmenuji se Pavla Sýkorová a pocházím z Čáslavi. Vystudovala jsem obor Krajinné inženýrství, ale náhoda mě zavedla do jiného pracovního oboru. Od roku 2007 bydlím a pracuji ve Velké Británii. Nejdříve jsem tu studovala Erasmácký program, pak pracovala na Universitě Highlands and Islands ve Skotsku a později na Škole Managementu Vysoké školy v Bathu v Anglii. V obou pozicích jsem vedla odborné školení a semináře, a také připravovala kulturní akce. V roli poradce studentům jsem vedla projekty na rozvoj profesionálních schopností a dovedností například práce v týmu, business korespondence, řeč těla při pohovorech či prezentacích a psaní esejí a technických zpráv.

Uvědomila jsem si, že strašně ráda pracuji s lidmi z různých koutů světa a pomáhám jim docílit jejich vysněných cílů. V létě 2017 jsem začala vyučovat anglický a český jazyk pro cizince přes Skype a moje práce mě moc baví. Mám zkušenost s výukou žáků základních a středních škol, studentů na vysokých školách, a dospělích. Nejlepší odměnou pro mě je, vidět, jak se moji současní studenti pravidelným používáním jazyka za půl roku v angličtině či češtině zlepšili!

Podle toho, co potřebujete, hodiny zaměřím na oblasti jazyka, které chcete procvičovat a zlepšit se v nich. Lekce můžu připravit jako přípravu na zkoušku, či k pohovoru v anglickém jazyce anebo pro použití v práci a v soukromém životě. Se mnou se pravidla a jejich vyjímky, nová slovíčka a fráze naučíte používáním jazyka v různých situacích. Ve všech případech připravuji hodiny na míru podle vašich požadavků, cílů a vaší časové dostupnosti.

Mojí angličtinu jsem dotáhla na úroveň rodilého mluvčího složením Cambridge zkoušky ‚Certificate of English Proficiency (C2)‘. S pedagogickými metodami jsem se seznámila na kursu učitele anglického jazyka pro cizince ‚Teaching English as a Foreign Language and Teaching English to Speakers of Other Languages‘ s TEFL.org a s Institutem pro Vedení a Řízení (Institute for Leadership and Management) jsem si prošla školením na školitele dalšího vzdělávání ‚Train the Trainer‘. Tyto dovednosti i dále rozvíjím konzultacemi s mými kolegy a navštěvováním seminářů.

Ve svém volném čase ráda vařím a peču, zahradničím, jezdím na kole, chodím po horách – skotských, českých a alpských, lyžuju, plavu, čtu knížky a potkávám nové lidi. Mým snem je navštívít přírodu v Kanadě a také se ještě naučit jeden světový jazyk.

My name is Pavla Sykorova and I am an English and Czech language tutor and life skills mentor. I come from Čáslav in the Czech Republic. Since 2007 I have been living in the United Kingdom working with and supporting home and international students; firstly, at the University of the Highlands and Islands in Scotland, and subsequently at the University of Bath School of Management in England. I delivered life and soft skills training and acted as a student advisor. Now, I teach English and Czech as a foreign language on Skype to teenagers, students at university, and adults.
I enjoy supporting others to achieve their potential and my students‘ feedback has been very positive. I provide interactive bespoke English classes focused on student’s needs their goals and personal interests. My classes are student-centred and you learn through regular practice.
As I believe in life-long learning I have completed professional development courses during my work career. I achieved the highest level of English language as a Foreign Language (Certificate of English Proficiency level C2), successfully completed ‚English language as a Foreign Language and Teaching English to Speakers of Other Languages‘ teacher course with TEFL.org, and I also learnt training methods at the Institute for Leadership and Management (ILM) ‚Train the Trainer‘ training. Furthermore, I consult my colleagues on different approaches to teaching and on language matters.
My hobbies include cooking and baking, gardening, cycling, hill and mountain walking, skiing, swimming, reading and meeting new people. My dream is to visit Canada and watch its wildlife, and, I guess the harder one is to learn another foreign language.

Pavla