Mgr. Jana Bakešová, PhD.

Vyzkoušet 1. hodinu zdarma

Španělštinu jsem objevila na vysoké škole, když jsem se trochu nudila mezi přednáškami z biochemie, někdy na jaře roku 2006. To jsem ještě netušila, že se nakonec přestěhuji do téhle slunné země někde na jihu Evropy. Mířila jsem do Francie, protože jsem se už několik let učila francouzsky, ale dovolená v Asturias změnila můj pohled. Jistě tomu taky dopomohl osud, který někdy otevírá trochu jiné dveře, než byste čekali.

Získala jsem stipendium do Barcelony na doktorské studium, mezitím se zlepšila v katalánštině a španělštině. Po dokončení PhD mě osud zavál ještě dál na jih, do Granady. Katalánská jména se najednou změnila na španělská, Jordi byl Jorge, Marc byl Francisco Javier, ulice získaly jména svatých a andaluský přízvuk zněl maximální rychlostí. V roce 2013 mě okolnosti vrátily na cestu k tomu, co je pro mě opravdu důležité, a to je pomáhat lidem v jejich osobním rozvoji. V budoucnu bych se kromě výuky chtěla věnovat shiatsu a alternativní medicíně.

Protože jazyky vždy byly mým koníčkem, začala jsem učit španělštinu, angličtinu a češtinu pro cizince. Moji studenti jsou z různých kultur a jazykových prostředí. Učím češtinu Angličany, angličtinu Španěly, španělštinu Čechy.., mám studenty z Koreje nebo z Egypta.. Zaručený lék proti rutině.

Každý jazyk vám daruje nový svět: odhalí vám odlišné verze reality, dá začít nové pocity a ukáže jiný pohled na svět. Mluvit dalším jazykem je unikátní a inspirující. Číst stejnou knihu jiným jazykem, mluvit se stejným člověkem jinou řečí.. Je to stejné, ale je to jiné.

Pokud jste se objevili zde, dělí vás od schopnosti domluvit se španělsky už jen krůček! Představte si po půl roce studia moci ochutnat barevnou atmosféru Barcelony, procestovat Kanárské ostrovy, vydat se do magické Granady, na pouť do Santiaga, anebo do Latinské Ameriky..

Jsem tady pro vás. Je pro mě velmi důležité, abyste se během výuky cítili dobře, měli pocit, že se někam posouváte, a samozřejmě kdykoli můžete cokoli navrhnout! Pokud neradi používáte Skype, překvapí vás, jak rychle si zvyknete, a brzy ani nepoznáte rozdíl. Ušetříte čas a začnete skypovat i s přáteli!

Jana

Názor na výuku jazyků přes Skype

chevron-down