Jana Kochová

Vyzkoušet 1. hodinu zdarma

Jsem přesvědčená, že anglicky se může naučit úplně každý a to mi nikdo nevymluví.

Jak to bylo

 • Angličtinu jsem zbožňovala vždycky, to teda jo. Měla jsem slušný přehled, gramatika mi nedělala problémy, ale než ze mě vypadla anglická věta, dalo mi to pořádně zabrat. Bála jsem se mluvit.
 • Studovala jsem „pajdák“, ale strach z mluvení mě pořád neopouštěl. Nebylo to nic moc.
 • A DOST, řekla jsem si. Vydala jsem se na rok do Londýna a z něj si pak přivezla FCE a CAE. Byla to dřina, zažila jsem si pěkných pár trapasů, ale strach z mluvení mě víc a víc opouštěl.A tak jsem se ještě pěkně za tepla vrhla do praxe. Začala jsem denně učit v jazykových školách, prošla si nejrůznějšími typy kurzů, měla jsem naproti sobě jednoho človíčka, bylo ale klidně i 8 a víc.
 • Připravovala jsem své studenty na certifikátové kurzy. Nevyhýbala jsem se ani záludnostem v podobě kurzů obchodní, technické, medicínské nebo právnické angličtiny
 • Jedna učebnice mi prostě nikdy nestačila. Na jednu přípravu se jich na mém stole sešla velká hromada a k tomu jsem vždycky přidala něco vlastního. Jsem obrázková a kartičková. 🙂 Bez nůžek ani ránu.
 • Nelíbila se mi „orientace jen na výsledek“. Znáte takovéto: jaká jsem úroveň a za jak dlouho budu tahleta a dostanu na to nějaký papír? K čemu je totiž nějaké B1, když se anglicky ani nevymáčknete a spotíte se pokaždé, když na vás někdo anglicky promluví? Proto mě mnohem víc zajímala cesta než cíl, a jestli to, co se moji studenti naučí, v jejich hlavách zůstane a hlavně, jestli to budou umět použít, když bude třeba.
 • A tam to celé začalo…

Jak je to se mnou teď

 • Založila jsem projekt LANGON – jazyky online a s bandou skvělých lektorů denně pomáháme přes Skype víc a víc lidem oblíbit si a naučit se angličtinu, a nejen tu. 🙂 Pravda, ze začátku jsem se trošku bála, jestli to vůbec půjde. Neuměla jsem si představit, že už nebudu v učebně nebo v kanceláři a nebudu mít nikoho proti sobě. Vážně takhle neosobně? Otázek byla spousta, velmi rychle na ně však přicházely odpovědi. A ono to jde, a přímo fantasticky!
 • Pracuju se studenty individuálně. Vždycky si pečlivě zjistím, co potřebují, co je zajímá a jedeme přesně podle toho. Jsem jako chameleon, umím se rychle přizpůsobit. Nemám striktní osnovy, limitovat se rozhodně nenechám, používám nejrůznější materiály – čím více smyslů zapojíme, tím lépe. Ráda tvořím nové věci a ještě raději nechávám své studenty se na nich podílet. Nebojím se improvizovat, chci své studenty rozmluvit! 🙂 Mí lektoři to mají stejně. 🙂
 • Jsem neustále v kontaktu s novými lektory. Ani už teď nespočítám, kolik výběrových ukázkových lekcí angličtiny jsem s nimi absolvovala.
 • Většinou prostě stačí jen málo, pár postřehů a nápadů, jak lekci vylepšit, aby nabízela maximum a pak ještě 3 tajné přísady. Pak následuje pár AHA, a lekce mají najednou úplně jiný rozměr. Jsou to maličkosti, které ale dokážou velké věci.
 • Tvořím své vlastní materiály. Proto, aby lekce angličtiny bavily – studenty i lektory.

Názor na výuku jazyků přes Skype

chevron-down