BSc. Kamila Koutná

Vyzkoušet 1. hodinu zdarma

Jmenuji se Kamila Koutná. V současnosti dokončuji své šestileté dálkové bakalářské studium Věd životního prostředí (Environmental Science) v angličtině na Open University v Anglii. Zájemci o výuku Základů věděcké angličtiny jsou vítáni!

Již od 10 let je angličtina mým velkým koníčkem. Svou první výuku jsem začala poskytovat ještě v průběhu studií na gymnáziu a moje první úspěchy udělat z trojkaře jedničkáře v angličtině mne motivovaly k další výuce, sbírání vhodných materiálů a studiu a aplikování nových přístupů k výuce.

Po dokončení SŠ v ČR jsem si několikrát splnila svůj sen žít a studovat v U.K. (Londýn, Manchester, Blackpool, Brighton, Bournemouth, Norwich, Cambridge, Edinburgh, Stirling, Five…), celkem jsem Anglií naplnila 15 let svého života a získala FCE, CPE a spoustu zkušeností.

Od roku 2002 podnikám v ČR v oboru lektorství, simultánního tlumočnictví a překladatelství anglického jazyka.

Angličtina a lektorská práce jsou vedle přírody a dětí mými životními koníčky. Baví mě a naplňuje zažívat pokroky a úspěchy mých žáků, studentů a klientů.

Nejsem vystudovaný pedagog, nicméně moje láska k dětem, zájem o jejich psychologii a vývoj tento statut jemně kompenzuje.-)

Díky mé předchozí práci v sektoru celoživotního vzdělávání, kde jsem vytvářela nové kurzy pro dospělé pro akreditaci MŠMT, jsem získala teoretické znalosti a zkušenosti andragoga, učitele dospělých. Jsem schopna Vám pomocí kvalitních moderních materiálů a nástrojů sestavit a poskytnout kurz šitý Vám na míru.

V hodinách nemluvím česky, dokud mne o to nepožádáte, domácí úkoly jsou samozřejmostí, a nudnému výkladu látky se striktně vyhýbám!

Těším se na Vás, originalitu Vaší osobnosti a Vaše pokroky!

Kamila

Názor na výuku jazyků přes Skype

K myšlence výuky angličtiny přes Skype jsem se dostala v momentě, kdy jsem potřebovala uživit svou rodinu a zároveň být doma s malým synem. Přestože prostřednictvím Skype běžně komunikuji se svojí rodinou a přáteli po celém světě, navázat kontakt přes studenou obrazovku s novými studenty pro mě bylo zpočátku téměř nepředstavitelné.

Nicméně protože z vlastní zkušenosti vím, že většina nepříjemných pocitů pochází především z našich obav z něčeho nového, neznámého a z našeho strachu ze selhání, rozhodla jsem se výuku přes Skype vyzkoušet.

Po několika měsících vyučování přes Skype se vám musím pochlubit s výhodami a kvalitou této výuky.

Klient i lektor sedí doma ve svém pohodlí a jsou tak uvolněnější – mohou pít svůj čaj ze svého oblíbeného hrnku, sedět ve svém pohodlném křesle a konverzovat – čímž se dostáváme mnohem blíže realitě a lidské přirozenosti situace, kterou se má člověk naučit aplikovat v reálu.

Další výhodou je fakt, že klient se nachází v úplně jiném prostředí než lektor, tento fakt lze krásně aplikovat v různých konverzacích na reálné téma. Ráda si v hodinách sedám na různá zajímavá místa v našem domě a inspiruji tím klienty k dotazování. Už se těším na léto, až budu moci učit ze zahrady! Už jste někdy vyzkoušeli hodinu angličtiny nebo španělštiny v kavárně? Simulace reálného rozhovoru v cizím jazyce je pro mne stěžejní účinná aktivita v rámci lekce.

Tím se dostávám k další výhodě. Díky Skypu mohu bydlet, kde chci. Stálý přístup ke zdroji elektřiny a rychlému internetu jsou jediná pracovní omezení, která limitují charakter místa, kde chci žít.

Výčet pozitiv zakončím tím, co trápí v dnešní době nejvíce lidí. Šetření peněz a času za vyšší kvalitu! Nejen, že neplatíte za cestování, šetříte čas necestováním, ale také výukové materiály jsou zdarma a jejich nápaditost a zaměření jsou nekonečné. Lekce si můžete zdarma nahrát a znovu a znovu procházet vše, co jste s lektorem probrali. A zrovna tak lektor může s vaším souhlasem archivovat všechny vaše hodiny! Navíc se jedná o individuální výuku, která je vám maximálně přizpůsobena, je velmi intenzivní a vyžaduje vaši koncentraci a spolupráci. Kdo vám nabídne tak luxusní individuální výuku za současného snížení vaší časové a finanční investice?

chevron-down