Žaneta Stýblová

S angličtinou jsem se poprvé setkala jako malá v počítačových hrách a už od té doby mě moc baví tento jazyk stále zkoumat a zdokonalovat jej.
Největším přínosem pro mě bylo studium anglické filologie na Univerzitě Pardubice, kde se každý den od rána do večera psalo a mluvilo anglicky. Kromě toho jsme se někteří z oboru scházeli i ve volném čase a trénovali náš mluvený projev. Studium jsem po třech letech zdárně ukončila a nyní pokračuji v navazujícím magisterském programu.

Anglie je mým nejoblíbenějším místem, kam se každý rok ráda alespoň jednou nebo několikrát vracím. V roce 2017 se tam nejspíš i na pár měsíců přestěhuji, je tedy možné, že Vás budu učit přímo z místa činu :).

Musím říci, že můj každodenní život se doslova točí kolem angličtiny; ať už je to poslouchání písniček, čtení knih, sledování videí, nebo konverzace s přáteli, semináře a přednášky ve škole a doučování ostatních. Obrovská výhoda pro mě je, že si můžu přečíst nové knihy hned, nemusím čekat na překlad, a můžu se dívat na nové díly seriálů, aniž bych potřebovala titulky. Nemluvě o tom, že ve spoustě zemí vládne angličtina a s ní se nikdy nikde neztratíte. Neříkejte, že by se vám takové jazykové schopnosti také nehodily – není nic jednoduššího, než se odhodlat a začít s angličtinou naplno :)!

Žaneta