Aneta Dolinská BA

Vyzkoušet 1. hodinu zdarma

Dnešní svět je velice propojený s mnoha příležitostmi cestovat za prací nebo za zábavou. Jazyková bariéra tuto zkušenost může znepříjemnit. Znalost anglického jazyka vám ji pomůže překonat a umožní vám zažít nová životní dobrodružství.

Už od dětských let jsem měla velice ráda anglický jazyk a po ukončení střední školy v cestovním ruchu jsem se rozhodla vycestovat do Velké Británie jako au-pair. Potom jsem si našla práci v kavárně a mezitím se přihlásila na bakalářské studium v marketingu, designu a komunikaci v Nottinghamu. Při studiu jsem si také našla práci ve vzdělávací agentuře, která zprostředkovávala jazykové a studijní pobyty pro studenty z celého světa. Při této práci jsem měla možnost se zdokonalit v obchodní angličtině a i nabrat praxi v mém studijním oboru. Tato práce mi také umožnila poznat mnoho lidí z celého světa a i rozlišit jednotlivé rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou při pracovních pobytech ve Spojených Státech.

Po těchto velice náročných letech jsem se rozhodla tuto práci ukončit a přihlásit se na magisterský obor v Newcastlu na severu Anglie. Když jsem se přestěhovala, uvědomila jsem si, že je angličtina jazyk mnoha podob, a to díky různým přízvukům na samotném ostrově. Při studiu jsem si našla jako brigádu tlumočení na policejních stanicích, zdravotních centrech a školách. Tlumočnická činnost mi otevřela oči a ukázala mi, jak může být pro lidi velice obtížné žít v cizí zemi, zvláště pokud neznají cizí jazyk. Tehdy jsem se rozhodla, že bych se chtěla začít věnovat výuce anglického jazyka a pomoc lidem překonat tuto jazykovou bariéru, a tak jim otevřít dveře k možnostem, které tento svět nabízí.

Během pěti let ve Velké Británii jsem měla šanci se dostat k mnoha materiálům, které mohou být využity ke zpestření výuky. Jedná se o zábavné reklamy, filmové ukázky nebo zajímavé články v jakémkoli oboru. Moc ráda bych tyto materiály s vámi sdílela a ukázala vám, že se cizí jazyk můžete učit zábavným a nezapomenutelným způsobem

Aneta

Názor na výuku jazyků přes Skype

chevron-down