Přiveďte kamaráda, sekretářku nebo tetičku, a máte u nás 2 lekce navíc zdarma k vašemu dalšímu předplatnému.

Stálí klienti prostě musí dostat něco extra. Vy od nás získáte jednu lekci zdarma při každém 3. předplatném 15 lekcí.

Chcete překvapit své blízké dárkem, který má opravdovou cenu? Jazykový kurz přes Skype je jasná volba. Tady vám povíme, jak na to.

hana héniková

Mgr. Ing. Hana Héniková

Je pravda, že němčina nepatří k jednoduchým jazykům. A těm, kdo ho studují, připravuje značné těžkosti. Americký spisovatel Mark Twain popsal svoji zoufalou snahu zvládnout němčinu v humorném článku Die schreckliche deutsche Sprache (Strašná německá řeč). Zde píše: „ein begabter Mann kann Englisch in dreißig Stunden, Französisch in dreißig Tagen und Deutsch in dreißig Jahren lernen (nadaný muž se může anglicky naučit za třicet hodin, francouzsky za třicet dnů a německy za třicet let)“. Ale hlavu vzhůru, Twainova nadsázka zamlčuje, že němčina je krásný jazyk Goetheho a Schillera, jazyk velmi přehledný, spořádaný a logický, jazyk plný pevných pravidel (až na výjimky a výjimky z výjimek).

Máte také chuť se pustit do studia a umět si přeložit i taková slova jako Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz (zákon o přenosu povinností při kontrole označování hovězího masa)?

Já osobně studentům při louskání těchto oříšků pomáhám již 15 roků.

Hana