Nebojte se cestovat za prací #1: Neznámý britský ostrov plný exotiky | Langon.cz

Přiveďte kamaráda, sekretářku nebo tetičku, a máte u nás 2 lekce navíc zdarma k vašemu dalšímu předplatnému.

Stálí klienti prostě musí dostat něco extra. Vy od nás získáte jednu lekci zdarma při každém 3. předplatném 15 lekcí.

Chcete překvapit své blízké dárkem, který má opravdovou cenu? Jazykový kurz přes Skype je jasná volba. Tady vám povíme, jak na to.

Nebojte se cestovat za prací #1: Neznámý britský ostrov plný exotiky LANGON Cestovani za praci 1 min

Nebojte se cestovat za prací #1: Neznámý britský ostrov plný exotiky

| Vytvořeno: 2018-09-06 | Aktualizováno: 2018-09-06 |

Chtěli jste vždy zkusit pracovat v zahraničí, ale máte strach, že by na to vaše jazykové schopnosti nestačily? Jen tak ukázat prstem na nějaké místo na mapě a říct si, že tam strávíte pár měsíců, nasbíráte zkušenosti, a ještě si něco vyděláte? V tomto článku se podíváme za pomoci praktického příkladu na to, proč není nutné mít z tak odvážného kroku obavy.

 

Vždy jsem se chtěla na pár měsíců podívat do Anglie a pracovat tam, ale pokaždé se mi povedlo najít nějakou výmluvu – moc školních povinností, stejně nevím, jakou práci bych hledala, co všechno by bylo potřeba zařídit...

V lednu jsem ale konečně začala brouzdat po stránkách různých restaurací a hotelů, až jsem po chvíli narazila na miniaturní ostrov u břehů jihozápadní Anglie a z legrace tam poslala svůj životopis a životopis mého přítele, který se anglicky učil pouze rok na vysoké škole.

Hned druhý den nám volal hlavní manager resortu a asi po čtvrt hodině jsme za sebou měli pohovor v angličtině obsahující pouze základní otázky jako například jakou práci bychom u něj chtěli dělat, kde jsme pracovali dříve, co umíme…

Určitě se vyplatí mít na takové otázky zhruba připravené odpovědi, když si nejste jistí, že byste je z fleku dokázali zodpovědět. Na konci hovoru nám řekl, že nás bere a můžeme přes e-mail začít vyřizovat všechno potřebné.

A tak jsme za pár měsíců po asi osmnácti hodinách cesty autem, letadlem, autobusem a trajektem dorazili na malý ostrůvek o rozloze několika málo kilometrů čtverečních, kde se nám hned naskytl pohled na typické anglické cihlové domky, které ale byly obklopené palmami, streliciemi a dalšími exotickými rostlinami.

Nevěděli jsme, co přesně budeme dělat, protože v zimě nám přes telefon nedokázali říct, na jaké pozici nás budou potřebovat, takže jsme oba byli opravdu nervózní.

Nebojte se cestovat za prací #1: Neznámý britský ostrov plný exotiky clanek 0101

Poté, kdy jsme se osobně potkali s hlavním managerem a popovídali si s ním, rozhodl se, že mně dá pozici „front-of-the-house“, což znamená být vepředu v restauraci a komunikovat s hosty, tedy starat se o ně jako číšník, zároveň dělat rezervace, pomáhat na baru a být za pokladnou, když lidé chtějí zaplatit.

Můj přítel získal pozici vzadu v kuchyni, kde pomáhá s nádobím, vařením, úklidem, tříděním právě doručeného zboží do suchého skladu a dalšími úkoly. Za tři týdny, které tu zatím jsme, se jeho angličtina už o něco málo zlepšila a konečně beze strachu komunikuje s ostatními o běžných věcech a o tom, co má ten daný den udělat.

I když práce tady často není jednoduchá a člověk musí skoro denně dělat přesčasy, stejně jsme ohromně rádi, že jsme se konečně odhodlali a zkusili pracovat v zahraničí. Bude to dobře vypadat v životopisu, něco si našetříme, máme tu nové přátele a poznáváme úplně nový svět.

Není tady žádná kriminalita, lidé tu nezamykají domy, lodě nebo kola, mají o ostatní větší starost (jakmile se někomu něco stane, všichni chodí s napečenými buchtami a po domácku vyrobenými lektvary, aby mu pomohli :)). Vyrábí tu podle mě snad nejlepší zmrzlinu na světě. Bude to nejspíš proto, že se vyrábí z mléka místních kráv. Ty se pasou všude na ostrově a to vám povím: mají se tady jako královny…

Nebojte se cestovat za prací #1: Neznámý britský ostrov plný exotiky clanek 0102

Už jsem vás navnadila, abyste něco takového zkusili taky? 🙂 Nechci říci, že psaní a čtení nejsou důležité schopnosti, ale pokud chcete někam vycestovat za prací a nebude to něco v kanceláři, určitě se zaměřte hlavně na své konverzační schopnosti. Právě ty budete potřebovat, až vám budou volat a ptát se na základní informace o vás a po příjezdu se na novém pracovišti bez schopnosti dobře se domluvit s ostatními neobejdete.

Chápu, že právě to je pro spoustu lidí to nejtěžší – překonat blok a rozmluvit se, ale od toho tu přece jsou naše lekce přes Skype. Není sice jednoduché donutit se, udělat ten první krok a začít se opravdu učit angličtinu, ale pokud budete ovládat jazyk, získáte tím jedinečné pracovní příležitosti.

Nebojte se cestovat za prací #1: Neznámý britský ostrov plný exotiky clanek 0103

V dalším díle tohoto seriálu si povíme, jaké dokumenty je nezbytné si vyřídit a poslat zaměstnavateli v Anglii. Mezitím se s námi tady dole do komentářů podělte o vaše cestovatelské zkušenosti. 😉

____________________________________________________________________

Žaneta Stýblová Langon.cz

Autorka článku: Žaneta Stýblová

naše úžasná lektorka angličtiny

Sdílet na:
Facebook | Twitter | Pinterest | Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *