Jak vyzrát na překlad anglických idiomů a slovních spojení | Langon.cz

Přiveďte kamaráda, sekretářku nebo tetičku, a máte u nás 2 lekce navíc zdarma k vašemu dalšímu předplatnému.

Stálí klienti prostě musí dostat něco extra. Vy od nás získáte jednu lekci zdarma při každém 3. předplatném 15 lekcí.

Chcete překvapit své blízké dárkem, který má opravdovou cenu? Jazykový kurz přes Skype je jasná volba. Tady vám povíme, jak na to.

Jak vyzrát na překlad anglických idiomů a slovních spojení 11

Jak vyzrát na překlad anglických idiomů a slovních spojení

| Vytvořeno: 2018-09-06 | Aktualizováno: 2018-09-06 |

Rádi byste věděli, co s čím v cizím jazyce spojit? Nejlepší volbou je zadat slovo do online slovníku kolokací, tedy slovních spojení. Jedním z nich je tento online slovník. Funguje tak, že se po zadání slova objeví další slova, která se zvoleným slovem můžete použít. Jedná se o výkladový slovník, české slovo v něm nenajdete! Nelekejte se, snadno se v něm totiž vyzná i méně pokročilý uživatel jazyka. Slova jsou přehledně vyznačena tučně a rozdělena podle slovních druhů. Chybí jim sice slovní výklad, zato se dočtete, v jakém kontextu je možné je použít. A to se může hodit, co říkáte?

Pokud chceme vyzrát na idiomy, tedy ustálené výrazy v cizím jazyce, můžeme také najít různé verze online slovníků zaměřených na idiomy. Současně ale každý lepší slovník nabízí u jednotlivých hesel i idiomy, které se s daným výrazem spojí. Jedním z těchto speciálně zaměřených slovníků, který by se vám mohl zamlouvat, je například tento online slovník idiomů. Opět stačí velice jednoduše zadat slovo, ke kterému hledáte idiom. Slovník vám pak nabídne množství idiomů, ve kterém se dané slovo vyskytuje. A vše opět jenom anglicky.

Jak vyzrát na překlad anglických idiomů a slovních spojení Untitled design 4Oříšek ale nastává, pokud se setkáme s českým idiomem, který chceme do anglického jazyka přeložit. Idiomy se často liší a většinou jsou příznačné pro určitý jazyk. Doslovný překlad nepomáhá nikdy a v případě idiomů můžeme najít málo výrazů, které by se povznesly nad reálie daného jazyka a byly stejné pro všechny jazyky. V tomto případě je vhodnější vzít si k ruce tištěný slovník frází a idiomů jako například zde. Jednoduše tam najdeme hledané okruhy v češtině a jejich překlad do angličtiny.

S idiomy se dostane do křížku i leckterý pokročilejší uživatel angličtiny. Když se vám ale dostanou pod kůži, objevíte kouzelný svět plný hravých jazykových zákoutí. A ty vás budou bavit. A tak na závěr nezbývá nic jiného než dodat „Break a leg.“ A nebojte, opravdu vám nechceme nic zlomit.

Sdílet na:
Facebook | Twitter | Pinterest | Linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *